Łazienkowy błysk

Rzecz jasna w domu istnieje parę takich pomieszczeń, jakie w szczególności wymagają czystości. Wszak, jednym z takich jest łazienka. Wszystkie meble łazienkowe, szczególnie te wyprodukowane z materiałów porowatych są podatne na zbieranie się kurzu oraz innych zanieczyszczeń w szczelinach. By do tego nie doprowadzić, koniecznie należy regularnie wykonywać wszystkie prace, zmierzające do likwidowania zanieczyszczeń.

Meble łazienkowe należy czyścić chociaż raz w tygodniu, szmatką moczoną w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu. W rzeczywistości nie trzeba przesadzać z jego ilością, nie zapominając że wielu z nich i tak jest już mocno skondensowana. Oczywiście szafki łazienkowe czyści się w taki sam sposób jak innego rodzaju meble, to znaczy od góry do dołu. Można powiedzieć, ze jest to sprawdzona metoda, jaka chroni nas przed spłukiwaniem zanieczyszczeń na już umyte miejsca.

Natomiast wanny prostokątne oraz brodziki lub parawany wymagają zupełnie innej techniki czyszczenia, jaka lepiej da sobie radę ze zwłaszcza trudnymi zanieczyszczeniami. Otóż do tego celu doskonale nadają się specjalne detergenty chemiczne, jakie ze zdwojoną siłą rozpuszczają wszelkie zabrudzenia, również te znajdujące się w trudno dostępnych zakamarkach.

 

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Owszem parawany, jeżeli zostały zrobione z delikatnych i lekkich tworzyw można prać w pralce automatycznej. Można powiedzieć, ze jest to wygodne rozwiązanie, ale nie zawsze skuteczne, przede wszystkim w odniesieniu do mocno zanieczyszczonych parawanów, na których są skupiska pleśni. W takich i zbliżonych przypadkach o wiele rozsądniej jest wykonać wstępne mycie ręczne, a dopiero później wyprać parawany w pralce. Reasumując czyszcząc meble łazienkowe, takie jak szafki i inne sprzęty, wykorzystujemy dostosowane do tworzywa środki czyszczące.

Niewątpliwie podczas czyszczenia brodzików, nie zaszkodzi wybieranie bardziej ostrych środków chemicznych, które bardziej efektywnie sobie poradzą z różnorodnymi zanieczyszczeniami, tym samym upraszczając naszą pracę, przyspieszając i czyniąc ją wygodniejszą, jak też jeśli często musimy ją powielać.