Jak drukować na tkaninach – 6 prostych sposobów!

Niektórzy z was mogą wiedzieć, że jedną z moich ulubionych technik rzemieślniczych jest drukowanie na tkaninach! Uwielbiam, jak profesjonalnie wygląda tkanina, gdy obrazy są drukowane bezpośrednio na niej… jakość jest naprawdę niesamowita! Â Nawet jeśli jest to super łatwe do zrobienia, nie można po prostu pop tkaniny prosto do drukarki, trzeba będzie ustabilizować tkaniny lub będzie zablokować drukarki. Podzieliłem się kilka różnych metod na moim blogu i postanowiłem zaokrąglić je wszystkie w jednym miejscu, jestem również w tym kilka linków do kilku blogów moich przyjaciół, którzy również mają techniki drukowania tkanin i będę zawierać dodatkową wskazówkę na koniec, że nie będziesz chciał przegapić!

1) Metoda kleju natryskowego

Jest to zabawna i szybka metoda, która wymaga tylko kilku materiałów.

2) Metoda zamrażania papieru

Uważam, że ta technika jest prawdopodobnie najtańszą metodą, pod warunkiem, że można znaleźć papier do zamrażarki, gdzie mieszkasz. Jest ona łatwo dostępna ale nie tak łatwo ją znaleźć w niektórych krajach.

3) Metoda etykietowa

Jest to metoda, której używam najczęściej, ponieważ jest najszybsza!

4) Arkusze materiałów drukowanych

Jest to świetna metoda na początek, zwłaszcza jeśli jesteś zdenerwowany, aby umieścić rzeczy w drukarce, innych niż papier.

5) Nanoszenie druku fotografii na tkaninie

Sam nie próbowałam tej techniki, ale wygląda na to, że jest to optymalna metoda przy drukowaniu zdjęć na tkaninie.

6) Profesjonalne drukowanie z cyfrowe

Ok, nie można faktycznie używać swojej drukarki domowej do tego jednego, ale jeśli nie odkryłeś tej metody wcześniej, to naprawdę fajne! Ta jest najdroższa. Wystarczy załadować swój projekt, wybrać tkaninę! To, co jest świetne w tym jest, można drukować znacznie większe rozmiary, ponieważ mogą one drukować na całej powierzchni. Możesz więc przykryć krzesła lub zrobić ogromne poduszki, czego nie możesz zrobić z kawałkiem tkaniny 8 1/2″ na 11″. Sam wypróbowałem tę usługę, z wielkim rezultatem!